Vizualizace výsledků data miningu prostřednictvím BI nástrojů

Název práce: Vizualizace výsledků data miningu prostřednictvím BI nástrojů
Autor(ka) práce: Fiřtík, Zdeněk
Vedoucí práce: Chudán, David
Oponenti práce: Rauch, Jan
Tématem této práce je pokus o vizualizaci výsledků data minigu prostřednictvím business intelligence nástrojů. Práce postupuje od podrobné charakteristiky základních pojmů, metodik a postupů, které jsou nedílnou součástí procesu data miningu a následné vizualizace. Práce je věnována všem, které zajímá problematika data miningu a použití BI nástrojů, dále může nabídnout motivy k zamyšlení, zda budou tyto nástroje vhodné pro jejich použití.
Klíčová slova: Business Intelligence; předzpracování dat; analýza dat; Power BI; RapidMiner; CRISP-DM; Data mining
Název práce: Visualization of data mining results through BI tools
Autor(ka) práce: Fiřtík, Zdeněk
Vedoucí práce: Chudán, David
Oponenti práce: Rauch, Jan
The topis of this thesis is an attempt to visualize the data of the minig data through the tools of business intelligence. The paper moves from a detailed characterization of basic concepts, methodologies and procedures, which are an integral part of the data mining process and subsequent visualization. The thesis is meant for those who are interested in data mining and BI tools, and can offer motives to consider whether these tools will be suitable for their use.
Klíčová slova: data analysis; Power BI; Data mining; data pre-processing; RapidMiner; Business Intelligence; CRISP-DM

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačního a znalostního inženýrství