Strategická a finanční analýza firmy Penam, a.s

Název práce: Strategická a finanční analýza firmy Penam, a.s
Autor(ka) práce: Biryukova, Ganna
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Staňková, Anna
Cílem této bakalářské práce je zhodnocení finanční situace společnosti Penam, a. s. za období 2011-2015 s následnou prognózou do budoucnosti. Práce je rozdělená do tří částí, jimiž jsou metodická, praktická a prognóza budoucího vývoje. První část krátce popisuje základní metody a techniky potřebné k analýze. Druhá část zahrnuje samotnou finanční analýzu, jejíž výsledky budou pak srovnány s konkurencí, a hodnocení finančního zdraví podniku pomocí bankrotních a bonitních modelů. Poslední část je zaměřená na strategickou analýzu a následnou prognózu tržeb.
Klíčová slova: bankrotní a bonitní modely; poměrové ukazatele; horizontální a vertikální analýza ; Penam, a. s. ; Finanční analýza; prognóza tržeb; strategická analýza
Název práce: Strategic and financial analysis of Penam, a.s
Autor(ka) práce: Biryukova, Ganna
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Staňková, Anna
The aim of this bachelor thesis is to evaluate the financial situation of Penam, a. s. for the period from 2011 to 2015 with subsequent prognosis for the future. The thesis is divided into three parts which are methodological, practical and prognosis of the future development. The first part briefly describes the basic methods and techniques which are necessary for analysis. The second part includes the financial analysis itself, the results of which will be after compared with the competition, and the assessment of financial health or the company through bankruptcy and solvency models. The last part focuses on the strategic analysis and subsequent prognosis of sales.
Klíčová slova: financial ratios; horizontal and vertical analysis; Penam, a. s.; Financial analysis; bankruptcy and solvency models; prognosis of sales; strategic analysis

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 31. 1. 2017