Budování značky zaměstnavatele a její analýza ve vybrané společnosti

Název práce: Budování značky zaměstnavatele a její analýza ve vybrané společnosti
Autor(ka) práce: Dáňová, Kateřina
Vedoucí práce: Němec, Otakar
Oponenti práce: Malafová, Tereza
Diplomová práce je zaměřená na analýzu budování značky zaměstnavatele ve společnosti Heineken Česká republika. Cílem teoretické části je na základě zahraniční i české odborné literatury a tematických článků shrnout a popsat hlavní pojmy a přístupy týkající se problematiky budování značky zaměstnavatele. Praktická část bude zaměřena na analýzu employer brandingu ve společnosti Heineken Česká republika. Informace o budování značky zaměstnavatele ve společnosti budou zjišťovány prostřednictvím dotazníkového šetření a rozhovorů s jednotlivými důležitými aktéry společnosti, kteří hrají zásadní roli ve vytváření značky zaměstnavatele prostřednictvím interně i externě zaměřených aktivit. Závěrem bude vyhodnocení této problematiky, identifikace nedostatků a příležitostí a následné doporučení možných kroků ke zlepšení.
Klíčová slova: budování značky zaměstnavatele; employer branding; teorie značky; personální marketing
Název práce: Employer branding in its analysis in the particular company
Autor(ka) práce: Dáňová, Kateřina
Vedoucí práce: Němec, Otakar
Oponenti práce: Malafová, Tereza
The master thesis is focused on employer branding in the company the Heineken Czech Republic. The aim of the theoretical part is to summarize and describe the main concepts and approaches concerning the employer branding on the basis of foreign and Czech scientific literature and thematic articles. The practical part will be focused on employer branding analysis at the Heineken Czech Republic. Information on building an employer's brand in the company will be identified through questionnaire survey and interviews with key actors in the company who play a vital role in creating an employer brand through both in-house and outsourced activities. Finally, I evaluate the issue of the employer branding in particular company, identify shortcomings and opportunities and at the and suggest few recommendations and possible steps to improve.
Klíčová slova: HR marketing; theory of brand; employer branding

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská