Ekonomika, řízení a výkony profesionálních loutkových souborů v Plzni a Ostravě

Název práce: Ekonomika, řízení a výkony profesionálních loutkových souborů v Plzni a Ostravě
Autor(ka) práce: Gebellová, Veronika
Vedoucí práce: Riedlbauch, Václav
Oponenti práce: Malcová, Zuzana
Bakalářská práce se zabývá ekonomikou, řízením a výkony loutkových divadel. V teoretické části popisuje historii loutkářství na území ČR, současné profesionální loutkové soubory jako součást divadelní sítě ČR, typologii divadel, jejich financování a právní formy. Praktickou částí je případová studie, která porovnává dvě konkrétní loutková divadla po stránce ekonomické i umělecké. Zabývá se způsoby jejich propagace, strukturou řízení i jejich historií.
Klíčová slova: veřejné zdroje financování; divadlo; loutkářství; divadelní festivaly
Název práce: Economics, management and art direction of two professional puppet theatres in Pilsen and Ostrava
Autor(ka) práce: Gebellová, Veronika
Vedoucí práce: Riedlbauch, Václav
Oponenti práce: Malcová, Zuzana
Bachelor thesis deals with economics, management and art direction of puppet theatres. The theoretical part describes the history of puppetry in the Czech Republic, contemporary professional puppet ensembles as a part of the theatre network in the Czech Republic, typology of theatres, their financing and their legal form. The practical part contains of a case study that compares two specific puppet theatres in the artistic and economic sphere. It deals with their methods of promotion, management structure and their history.
Klíčová slova: theatre festivals; puppetry; theatre; public resources of financing

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská