Název práce: Návrh a experimentální ověření aktivizujících metod v kontextu školní úspěšnosti
Autor(ka) práce: Němcová, Veronika
Vedoucí práce: Berková, Kateřina
Oponenti práce: Holečková, Lenka
Diplomová práce se věnuje návrhu aktivizujících metod při výuce časového rozlišení na obchodních akademiích. Nejprve je zde teoretická část, která se věnuje obecně předmětu Účetnictví a výzkumům a článkům se zaměřením na aktivizující metody nebo prospěch žáků. Také je zde rozbor učebnice, která se využívá při výuce účetnictví na obchodních akademiích a věcný a didaktický rozbor učiva o časovém rozlišení. Praktická část práce se skládá z předvýzkumu, který byl podkladem experimentálního ověření vybraných metod při výuce časového rozlišení na obchodní akademii.
Klíčová slova: didaktika; časové rozlišení; účetnictví; aktivizující metody; případové studie; didaktické hry; dohadné účty; rezervy; prospěch
Název práce: Proposal and Experimental Verification of Activation Methods in the Context of School Success
Autor(ka) práce: Němcová, Veronika
Vedoucí práce: Berková, Kateřina
Oponenti práce: Holečková, Lenka
The diploma thesis is devoted to proposal of activation methods in teaching of accruals at business academies. Firstly there is a theoretical part that deals with the subject of Accounting in general, and researches and articles focusing on activation methods or students' grades. Also, there is an analysis of a textbook that is used in teaching accounting at business academies and a factual analysis and didactic curriculum of accruals. Secondly there is a practical part of the thesis consists of pre-research, which was a base of experimental verification of selected methods in teaching of accruals at a business academy.
Klíčová slova: grades; didactic games; case studies; estimated accounts; provisions; didactics; activation methods; accruals; accounting

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Učitelství ekonomických předmětů pro střední školy
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra didaktiky ekonomických předmětů