Investiční příležitosti na P2P platformách

Autor(ka) práce: Dubovská, Tereza
Vedoucí práce: Radová, Jarmila
Oponenti práce: Staniek, Dušan
Práce se zabývá investičními příležitostmi na P2P platformách. Analyzuje jejich vznik a vývoj i aktuální význam pro ekonomiku v lokálním i globálním měřítku. Práce se zaměřuje na P2P platformy z pohledu investora a pojednává o pro něj klíčových tématech, jako jsou věcná podstata odlišných typů platforem, možné prvky motivace pro investici a oblasti rizik specifických pro tento typ investic. Pohled investora je ilustrován analýzou dvou P2P platforem a jejich úvěrových portfolií.
Klíčová slova: spotřebitelský úvěr; riziko a výnos; P2P investice; P2P platformy; FinTech
Název práce: Investment opportunities on P2P platforms
Autor(ka) práce: Dubovská, Tereza
Vedoucí práce: Radová, Jarmila
Oponenti práce: Staniek, Dušan
The thesis deals with investment opportunities on P2P platforms. It analyzes their origins and development as well as the current importance for the economy in a local and global meaning. The thesis focuses on P2P platforms from an investor perspective and touches on key topics such as the substantive nature of different platform types, possible elements of investment incentives, and risk areas specific to this type of investment. The investor's perspective is illustrated by an analysis of two P2P platforms and their loan portfolios.
Klíčová slova: Risk and return; P2P Investment; FinTech; Consumer Loan; P2P Platform

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví