Marketingový význam body image současných městských subkultur

Název práce: Marketingový význam body image současných městských subkultur
Autor(ka) práce: Vodráško, Miroslav
Vedoucí práce: Koudelka, Jan
Oponenti práce: Vávra, Oldřich
Naše tělo bylo zobrazováno lidmi po staletí. Díky rozvoji moderních technologií na přelomu tisíciletí však nastává spousta změn. Internet a sociální sítě se stávají nepostradatelnou součástí našich životů, mnohdy dokonce závislostí. Zobrazování lidského těla v on-line prostředí přináší nové rozměry. Urbanizace velkých měst mění životní styl mladé generace v porovnání s jejich rodiči. Orientace ve společnosti je složitější, proto mladí lidé vytvářejí komunity subkultur, které se kromě odlišného životního stylu snaží vymezit typickými prvky body image. Nás bude zajímat, jak tyto faktory ovlivňují nejen životní styl, ale také spotřební chování těchto kmenů a jak jednotlivé prvky body image můžeme využít pro marketingové účely. Podíváme se tedy důkladněji na subkultury hip hopu, hipsterů a meatheads. Využijeme řady analýz a podíváme se i na příklady několika konkrétních kampaní.
Klíčová slova: body image; marketing; segmentace; spotřební chování; subkultury
Název práce: The marketing significance of the body image of urban subcultures
Autor(ka) práce: Vodráško, Miroslav
Vedoucí práce: Koudelka, Jan
Oponenti práce: Vávra, Oldřich
Our body has been shown by people for centuries. There are many changes with the development of the modern technologies at the turn of the millennium. The Internet and social networks are becoming the indispensable part of our lives, often even addictions. A visualization of the human body brings new dimensions in the online environment. Urbanization of large cities changes the lifestyle of the young generation compared to their parents. Orientation in society is more complex, so young people create subculture communities that try to define typical elements of their body image. We will be interested in how these factors affect not only the lifestyle, but also the consumer behaviour of these tribes, and how the individual elements of the body image can be used for marketing purposes. We will therefore look more closely at subcultures of the hip hop style, hipsters and meatheads. We will take several analyses and look at some examples of specific campaigns.
Klíčová slova: segmentation; consumer behaviour; subcultures; marketing; body image

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra marketingu