Marketingové uplatnění českého designu

Název práce: Marketingové uplatnění českého designu
Autor(ka) práce: Boková, Kristýna
Vedoucí práce: Černá, Jitka
Oponenti práce: Plesl, Rony
Předmětem diplomové práce je zhodnocení vlivu designu na marketingové uplatnění a konkurenceschopnost firem. V teoretické části se věnuji teoretickému zakotvení designu, konkurenceschopnosti a propojení marketingu a designu. Praktická část je zaměřena na analýzu, syntézu, komparaci vybraných firem Halla, Lugi, mmcité, TON a Ravak, ve vztahu k jejich konceptu a implementaci designu na jejich výrobky v rámci marketingového uplatnění.
Klíčová slova: design thinking; design; produktový design; konkurenceschopnost; marketing
Název práce: Marketing usage of Czech design
Autor(ka) práce: Boková, Kristýna
Vedoucí práce: Černá, Jitka
Oponenti práce: Plesl, Rony
The subject of the diploma thesis is to evaluate the impact of design on marketing and competitiveness of companies. In the theoretical part, I focus on the theoretical foundation of design, competitiveness and the interconnection of marketing and design. The practical part is focused on the analysis, synthesis, comparison of selected companies such as Halla, Lugi, mmcité, TON and Ravak in relation to their design and realization of the design for their products within the marketing application.
Klíčová slova: design ; competitiveness; marketing; design thinking; product design

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská