Zvýšení efektivnosti managementu lidských zdrojů

Název práce: Zvýšení efektivnosti managementu lidských zdrojů
Autor(ka) práce: Simbartl, Stanislav
Typ práce: Disertační práce
Vedoucí práce: Dvořáková, Zuzana
Oponenti práce: Černoch, Felix; Šetek , Jaroslav
Doktorská disertační práce definuje nové přístupy k managementu lidských zdrojů a představuje metody pro efektivní plánování lidských zdrojů v nestabilním prostředí, které je v práci reprezentováno specifickou státní organizací s rozsáhlou hierarchickou strukturou a celostátní působností, zahrnující pracovní i služební místa.Použité přístupy slouží ke zvýšení efektivnosti managementu lidských zdrojů a umožňují vytváření systémově-dynamických nástrojů s možností simulace vývoje personálu na dlouhodobé úrovni. Práce navazuje na autorův předchozí výzkum a poznatky. Hledá taková doporučení a přístupy, která pomohou managementu rozhodovat v oblastech získávání zaměstnanců, předcházení přezaměstnanosti, umisťování, smysluplného vzdělávání a rozvoje, udržení kontroly nad mzdovými náklady, organizací práce a vytváření personální rezervy využitelné v případě potřeby jak u organizací stejného typu, pro který byla práce tvořena, tak pro podniky založené za účelem dosahování zisku.
Klíčová slova: Řízení lidských zdrojů; Plánování; Typové pozice; Typové struktury; Simulace; Systémová dynamika; Efektivita
Název práce: Increase of Human Resources Management Efficiency
Autor(ka) práce: Simbartl, Stanislav
Typ práce: Dissertation thesis
Vedoucí práce: Dvořáková, Zuzana
Oponenti práce: Černoch, Felix; Šetek , Jaroslav
This doctoral dissertation defines novelty approaches to the Human resources management and presents options management have for effective Human resources planning in nonstable environment, represented by a specific government organization with extensive hierarchical structure and nation-wide scope that includes both working and service positions. Studied approaches increase Human resources management efficiency and support development of the systems theory-based tools capable of long-term simulation of employees’ dynamics. The dissertation builds on author’s previous research findings and explores policies and recommendations that support the management’s optimal decision-making in recruitment, over-employment prevention, placement, meaningful education and development, maintaining control over salary costs and work organization including maintenance of personnel reserves intended to satisfy future needs either in organizations this dissertation was written for or in profit-oriented enterprises.
Klíčová slova: Human resources management; Planning; System dynamics; Simulation; Typified positions; Typified structures; Efficiency

Typ studijního programu: Doktorský studijní program
Přidělovaná hodnost: Ph.D.
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská