Modelování a analýza úvěrového procesu pro SME segment v bance

Jazyk práce:
Česky
Abstrakt:
Diplomová práce se zabývá procesy korporátního bankovnictví. Cílem diplomové práce je analyzovat úvěrový proces pro segment SME v bance a navrhnout modely s využitím metodiky MMABP. Práce je rozdělena na dvě hlavní části, teoretickou a praktickou, které se vzájemně doplňují. V první kapitole je teoreticky popsána metodika DSR, která je využita pro dosažení stanovených cílů práce. Dále je provedena rešerše informačních zdrojů. Druhá kapitola se zaměřuje na vymezení teoretických pojmů z oblasti modelování a analýzy podnikových procesů a představení použitých standardů a metodiky MMABP. Třetí kapitola se zaměřuje na vymezení teoretických pojmů z oblasti korporátního bankovnictví, SME segmentu a úvěrové-ho procesu. Čtvrtou kapitolou začíná praktická část práce, která je věnována modelování a analýze úvěrového procesu. Výstupem této kapitoly je globální procesní mapa, diagram tříd, procesní diagramy, stavové diagramy a DFD diagramy. V páté závěrečné kapitole je provede-no porovnání výstupů práce s vybranou částí funkční specifikace banky. Kapitoly představují dosažení dílčích cílů.
Klíčová slova:
BPMN; byznys analýza; DFD; MMABP; model; podnikový proces; SME segment; UML; úvěr; úvěrový proces; workflow

Studijní program a Studijní obor:
Aplikovaná informatika/Podniková informatika
Typ studijního programu:
Magisterský studijní program
Jméno přidělované hodnosti:
Ing.
Instituce přidělující hodnost:
Vysoká škola ekonomická v Praze
Název fakulty:
Fakulta informatiky a statistiky