Komparace soutěžního práva ČR, Ruska a EU

Typ práce: Disertační práce
Vedoucí práce: Boháček, Martin
Oponenti práce: Šmejkal, Václav; Čada, Karel; Pospíšil, Michal
Tato disertační práce se zaměřuje na podstatné aspekty ruského soutěžního práva, zejména na nejdůležitější pojmy tohoto oboru jako jsou subjekty (adresáti) právní úpravy, relevantní trh, zneužití dominantního postavení, dohody narušující soutěž, jakož i oblast nekalé soutěže. Instituty ruského soutěžního práva jsou následně podrobeny srovnání s příslušnou českou úpravou soutěžního práva, ve světle soutěžního práva Evropské unie. Cílem práce je mimo jiné určit podstatné podobnosti a odlišnosti mezi uvedenými úpravami.
Klíčová slova: nekalá soutěž; soutěžní právo; podnik; zneužití dominantního postavení; dohody; soutěžitel
Název práce: Comparison of Competition Law in the Czech Republic, Russia and the EU
Autor(ka) práce: Levý, Jan
Typ práce: Dissertation thesis
Vedoucí práce: Boháček, Martin
Oponenti práce: Šmejkal, Václav; Čada, Karel; Pospíšil, Michal
The dissertation thesis focuses on substantial aspects of the Russian competition law, in particular, the most important concepts in this field of law such as subjects (addressees) of the legal regulation, relevant market, abuse of a dominant position, agreements restricting competition as well as unfair competition. The concepts of the Russian competition law are then being compared with the Czech relevant regulation of the competition law, in light of the European Union competition law. The aim of the thesis is among others to determine significant similarities and distinctions between the mentioned regulations.
Klíčová slova: undertaking; unfair competition; competition law; abuse of a dominant position; agreements

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Obchodní a mezinárodní hospodářské právo
Typ studijního programu: Doktorský studijní program
Přidělovaná hodnost: Ph.D.