Klasifikace dat z instagramu pomocí node.js a tensorflow.js

Název práce: Klasifikace dat z instagramu pomocí node.js a tensorflow.js
Autor(ka) práce: Bouška, Matěj
Vedoucí práce: Bruckner, Tomáš
Oponenti práce: Vencovský, Filip
Tato diplomová práce se zabývá tématem využití technologie strojového učení Tensorflow.jspro business účely ve spojitosti se sociální sítí Instagram. Využití je demonstrovánovytvořením prototypu webové aplikace zahrnující modul pro automatizovaný sběr datz Instagramu a modul pro klasifikaci těchto dat.V rámci diplomové práce je popsán proces návrhu a tvorby jednotlivých částí aplikace. U každé aplikace je uvedena rešerše a výběr užitých technologií.V závěru této práce jsou uvedeny praktické ukázky využití aplikace v marketingu a dalšíchbusiness procesech.Ve spojitosti s využitím jsou uvedeny i možnosti úpravy a parametrizacevytvořeného klasifikátoru.
Název práce: Instagram data classification using node.js and tensorflow.js
Autor(ka) práce: Bouška, Matěj
Vedoucí práce: Bruckner, Tomáš
Oponenti práce: Vencovský, Filip
This diploma thesis deals with the use of the machine learning technology Tensorflow.js forbusiness purposes in connection with social network Instagram. The usage is demonstratedby creating a prototype of web application including module for automated data collectionfrom Instagram and module for classification of this data.The thesis describes the process of designing and creating individual parts of theapplication. For each application there is a search and selection of technologies used.In the conclusion of this work are given practical examples of application usage in marketingand other business processes. Possibilities of modification and parameterization of createdclassifier are mentioned in connection with the usage.

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií