Význam a fungování strukturálních fondů EU v regionu Broumovska

Autor(ka) práce: Vašák, Vojtěch
Vedoucí práce: Antal, Jarolím
Oponenti práce: Jedlinský, Jakub
Cílem této práce je komplexně zhodnotit aplikaci, fungování a efektivitu kohezní politiky EU uskutečňovanou v ČR prostřednictvím evropských strukturálních a investičních fondů, a to konkrétně v mikroregionu Broumovsko. Tohoto cíle se práce snaží dosáhnout kritickým zhodnocením národního nastavení kohezní politiky v posledních dvou programovacích obdobích, z čehož by měly vzejít hlavní hypotézy. Ty jsou pak následně ověřovány na příkladu čerpání ve zmíněném regionu, a to pomocí komplexního výzkumu realizovaných projektů a zkušeností místních aktérů.
Klíčová slova: kohezní politika; evropské strukturální a investiční fondy; Broumovsko; mikroregion
Název práce: Importance and functioning of EU structural funds in the Broumov region
Autor(ka) práce: Vašák, Vojtěch
Vedoucí práce: Antal, Jarolím
Oponenti práce: Jedlinský, Jakub
The aim of this thesis is to comprehensively evaluate the application, functioning and effectiveness of EU cohesion policy implemented in the Czech Republic through the European Structural and Investment Funds, specifically in the Broumovsko microregion. The thesis tries to achieve this goal through a critical evaluation of the national setting of cohesion policy in the last two programming periods, from which the main hypotheses should come from. These are then verified on the example of using of funds in the region, by means of a comprehensive research of implemented projects and experience of local recipients of the funds.
Klíčová slova: Broumovsko; cohesion policy; European Structural and Investment Funds; microregion

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Evropská integrace
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů