Analýza nákupního chování generace Z

Autor(ka) práce: Smilková, Zuzana
Vedoucí práce: Khelerová, Vladimíra
Oponenti práce: Matysová, Kamila
Tato bakalářská práce se zabývá nákupním chováním generace Z, která se dostává do produktivního věku. Začíná tedy tvořit podstatnou část kupní síly a pro firmy je tak vhodné se s touto skupinou naučit pracovat. Hlavním cílem práce je na základě získaných dat doporučit firmám, jak na generaci nahlížet jako na potenciální zákazníky a jak s nimi efektivně pracovat. Toho je dosaženo pomocí teoretických poznatků, které se zabývají nákupním chováním, předchozími generacemi a samotnou generací Z. Praktická část zahrnuje vlastní výzkum ve formě dotazníkového šetření, který se zaměřuje na nákupní chování české generace Z. Výsledky jsou následně srovnány s teorií a vyhodnoceny.
Klíčová slova: Generace Z; Nákupní chování; Zákazník
Název práce: Analysis of shopping behaviour of generation Z
Autor(ka) práce: Smilková, Zuzana
Vedoucí práce: Khelerová, Vladimíra
Oponenti práce: Matysová, Kamila
This bachelor thesis deals with shopping behaviour of generation Z, which starts to reach the productive age and becomes a substantial part of the buying power. It is therefore essential for companies to learn how to address this group. The main focus of this thesis is on recommending companies how to approach this market segment as potential customers and effectively work with them. This is achieved through theoretical review of shopping behaviour, previous generations and generation Z itself. The practical part consists of own research based on a survey, which focuses on the shopping behaviour of generation Z in the Czech Republic. The results are compared with the theory and further evaluated.
Klíčová slova: Generation Z; Shopping behaviour; Customer

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací