Sociální sítě jako nástroj pro komunikaci se zákazníky

Název práce: Sociální sítě jako nástroj pro komunikaci se zákazníky
Autor(ka) práce: Vágner, Pavel
Vedoucí práce: Radváková, Věra
Oponenti práce: Jiříčková, Ludmila
Cílem této bakalářské práce je zjistit, jak konkrétně společnosti využívají sociální sítě pro svou propagaci a komunikaci se zákazníky. Druhým cílem je zjistit, jak uživatelé sociálních sítí vnímají vystupování daných společností. Práce je rozdělena na dvě části, teoretickou a praktickou. Teoretická část vysvětluje pojem sociální sítě a internetová komunikace. Podrobněji jsou popsány vybrané sociální sítě, jejich historie a funkčnost. Dále jsou představeny vybrané společnosti, které jsou analyzovány v praktické části práce. Další kapitola ukazuje možnosti propagace a komunikace na sociálních sítích. V praktické části je analyzováno pomocí pozorování a řízeného rozhovoru, jak vybrané společnosti vystupují na sociálních sítích. Pomocí dotazníkového šetření je zjištěno, jaký je pohled uživatelů na práci vybraných společností na sociálních sítích. Získaná data jsou nakonec vyhodnocena.
Klíčová slova: komunikace; příspěvek; reklama; sociální sítě; společnost; uživatel
Název práce: Social networks as a tool for communication with customers
Autor(ka) práce: Vágner, Pavel
Vedoucí práce: Radváková, Věra
Oponenti práce: Jiříčková, Ludmila
The aim of this thesis is to find out how companies use social networks for their promotion and communication with their customers. The second task is to research how users of the social networks perceive self-presentation of the selected companies. The thesis is divided into two parts, theoretical and practical. Theoretical part explains the concept of social networks and internet communication. Selected social networks are described in detail including their history and functioning. Furthermore, the companies which are analyzed further in the practical part of the thesis are introduced. The next chapter focuses on possible ways of promotion and communication on the social networks. In the practical part, it is analyzed how the selected companies are presented on the social networks using the observation method and the structured interview. Using the questionnaire survey, users´ view of the work of the selected companies is ascertained. The collected data are eventually appraised.
Klíčová slova: communication; post; advertisement; social networks; company; user

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky