Postavení společnosti CENTRAL GROUP a.s. na trhu nemovitostí v Praze

Název práce: Postavení společnosti CENTRAL GROUP a.s. na trhu nemovitostí v Praze
Autor(ka) práce: Piga, Patrik
Vedoucí práce: Poborský, František
Oponenti práce: Chaloupka, Jan
Záměrem bakalářské práce bylo identifikovat nejvýznamnější developerské společnosti, které realizují výstavbu nových bytů a rezidenčních staveb v Praze a prověřit postavení společnosti CENTRAL GROUP a. s. Z desítky nejlepších společnosti jsem čtyři podrobil finanční analýze a vypočítal základní finanční ukazatele.Touto prací jsem potvrdil, že CENTRAL GROUP a.s. nepatří mezi nejlepší developerské společnosti pouze na základě počtu prodaných bytů, ale i základní ukazatele finanční analýzy poukazují na její dobré finanční zdraví a efektivní hospodaření. Z 15 vybraných ukazatelů dosáhla společnost CENTRAL GROUP a.s. nejlepší výsledky v 11 ukazatelích.
Klíčová slova: trh nemovitostí; FINEP HOLDING, SE; VIVUS; finanční analýza; horizontální a vertikální analýza; poměrové ukazatele; bankrotní a bonitní modely; CENTRAL GROUP a. s.
Název práce: The position of CENTRAL GROUP a.s. on the real estate market in Prague
Autor(ka) práce: Piga, Patrik
Vedoucí práce: Poborský, František
Oponenti práce: Chaloupka, Jan
The aim of this bachelor's thesis was to identify the most important development companies that construct new apartments and residential buildings in Prague and examine the position of CENTRAL GROUP a.s.. From the ten best companies, I chose four to do financial analysis on and calculated basic financial indicators.With this thesis I confirmed that CENTRAL GROUP a.s. is one of the best development companies not only on the basis of the number of flats sold, but also the basic indicators of financial analysis point to its good financial health and efficient management. Out of 15 selected indicators, the company CENTRAL GROUP a.s. achieved best results in 11 indicators.
Klíčová slova: CENTRAL GROUP a. s.; VIVUS; Real estate market; FINEP HOLDING, SE; bankruptcy and creditworthiness models; ratios; horizontal and vertical analysis; financial analysis

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 20. 12. 2019